Oplatilo sa!

Autor: Martin Mulik | 26.4.2013 o 17:48 | (upravené 29.4.2013 o 9:22) Karma článku: 9,04 | Prečítané:  298x

Áno, prednáška sa konala a s kľudom môžem povedať, že žiadna propaganda, preferovanie politických strán, či len menovanie dobrých a zlých politikov, sa nekonalo. Týmto by som sa aj chcel poďakovať ľuďom, ktorý reagovali na minulý článok, podporili ma a dobrovoľne prispeli, vďaka čomu sa prednáška konala v kinosále a v konečnom dôsledku mala pozitívny ohlas. Aj keď ľudí bolo len do 60 a časovo to nevyhovovalo pracujúcim (bolo to prispôsobené školám) hodnotím to kladne.  

 

 

 

V čase písania minulého článku som bol veľmi sklamaný a nahnevaný na systém a ľudí od ktorých som čakal, že budú viac ústretoví. Aj preto som ho písal, chcel som aby sa čím viac ľudí dozvedelo o tom ako to tu funguje, aký je Tom Nicholson kontroverzný atď. Môžem povedať, že to aj pomohlo. Odozva bola dobrá a snáď som prinútil zamyslieť sa aspoň jedného čitateľa. Ak áno, malo to zmysel.

Prednáška sa konala 25.4. a všetko vyšlo ako som plánoval. Dva dni predtým, keď som mal dosť peňazí, som objednal kinosálu. Vyšlo ma to 55€, ďalšie 2€ som dal za vyhlásenie prednášky v rozhlase aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí. Ďalší deň som pobehal celé mesto, vybavil to najpotrebnejšie čo bolo treba, vylepil plagáty, zohnal moderátora, kameru /pomohol mi kamarát/, kúpil vodu (1€), mama spravila chlebíčky a večer som si kľudne ľahol spať.

V deň prednášky som prišiel do kinosály s kamarátom 2 hodiny skôr, ozvučili sme to a doladili detaily. Tesne pred 10:00 kedy sa mala konať prednáška začali prichádzať žiaci a ľudia z verejnosti. Priznám sa, že som čakal viac ľudí no mnohých žiakov to nezaujímalo... Nakoniec došiel aj Tom Nicholson so svojou asistentkou. Podali sme si ruky a zaviedol som ho na pódium, kde sme sa chvíľu rozprávali. Keď mi povedali, že sú všetci prítomní začali sme. Zapol sa reflektor, kamera a prednáška sa začala.

 

 

Tom Nicholson povedal pár slov na úvod a začal otázkou „koľkí z vás uvažovali o tom, že by odišli zo Slovenska?". Asi 90% ľudí zdvihlo ruku. Trochu sa zasmial a začal prednášať. Témy boli rôzne. Začal tým, že Slováci žijúci v iných štátoch majú radi Slovensko ako krajinu, ale nie sú hrdí na fungovanie tohto štátu, že nespievajú svoju hymnu a neprezentujú ju a že prešli zo socializmu na demokraciu príliš rýchlo, no nevedeli čo a ako robiť.

Nebudem tu opisovať celú prednášku, myslím, že bude lepšie, ak si to pozriete sami (video v odkaze). Kvalita videa síce nie je najlepšia, ale to podstatné počuť a vidieť.

 

http://www.youtube.com/watch?v=K6f0BsIdaGI

 

Ešte raz by som sa chcel všetkým, ktorí pomohli, poďakovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?