Oplatilo sa!

Autor: Martin Mulik | 26.4.2013 o 17:48 | (upravené 29.4.2013 o 9:22) Karma článku: 9,04 | Prečítané:  299x

Áno, prednáška sa konala a s kľudom môžem povedať, že žiadna propaganda, preferovanie politických strán, či len menovanie dobrých a zlých politikov, sa nekonalo. Týmto by som sa aj chcel poďakovať ľuďom, ktorý reagovali na minulý článok, podporili ma a dobrovoľne prispeli, vďaka čomu sa prednáška konala v kinosále a v konečnom dôsledku mala pozitívny ohlas. Aj keď ľudí bolo len do 60 a časovo to nevyhovovalo pracujúcim (bolo to prispôsobené školám) hodnotím to kladne.  

 

 

 

V čase písania minulého článku som bol veľmi sklamaný a nahnevaný na systém a ľudí od ktorých som čakal, že budú viac ústretoví. Aj preto som ho písal, chcel som aby sa čím viac ľudí dozvedelo o tom ako to tu funguje, aký je Tom Nicholson kontroverzný atď. Môžem povedať, že to aj pomohlo. Odozva bola dobrá a snáď som prinútil zamyslieť sa aspoň jedného čitateľa. Ak áno, malo to zmysel.

Prednáška sa konala 25.4. a všetko vyšlo ako som plánoval. Dva dni predtým, keď som mal dosť peňazí, som objednal kinosálu. Vyšlo ma to 55€, ďalšie 2€ som dal za vyhlásenie prednášky v rozhlase aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí. Ďalší deň som pobehal celé mesto, vybavil to najpotrebnejšie čo bolo treba, vylepil plagáty, zohnal moderátora, kameru /pomohol mi kamarát/, kúpil vodu (1€), mama spravila chlebíčky a večer som si kľudne ľahol spať.

V deň prednášky som prišiel do kinosály s kamarátom 2 hodiny skôr, ozvučili sme to a doladili detaily. Tesne pred 10:00 kedy sa mala konať prednáška začali prichádzať žiaci a ľudia z verejnosti. Priznám sa, že som čakal viac ľudí no mnohých žiakov to nezaujímalo... Nakoniec došiel aj Tom Nicholson so svojou asistentkou. Podali sme si ruky a zaviedol som ho na pódium, kde sme sa chvíľu rozprávali. Keď mi povedali, že sú všetci prítomní začali sme. Zapol sa reflektor, kamera a prednáška sa začala.

 

 

Tom Nicholson povedal pár slov na úvod a začal otázkou „koľkí z vás uvažovali o tom, že by odišli zo Slovenska?". Asi 90% ľudí zdvihlo ruku. Trochu sa zasmial a začal prednášať. Témy boli rôzne. Začal tým, že Slováci žijúci v iných štátoch majú radi Slovensko ako krajinu, ale nie sú hrdí na fungovanie tohto štátu, že nespievajú svoju hymnu a neprezentujú ju a že prešli zo socializmu na demokraciu príliš rýchlo, no nevedeli čo a ako robiť.

Nebudem tu opisovať celú prednášku, myslím, že bude lepšie, ak si to pozriete sami (video v odkaze). Kvalita videa síce nie je najlepšia, ale to podstatné počuť a vidieť.

 

http://www.youtube.com/watch?v=K6f0BsIdaGI

 

Ešte raz by som sa chcel všetkým, ktorí pomohli, poďakovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?